Aktualności, gorące tematy

Dwa nowe certyfikaty zapewniające bezpieczeństwo naszym klientom w biznesie


VCC Live ISO 22301 ISO 27001

Miło nam poinformować Państwa, iż w ostatnich dniach otrzymaliśmy nowe certyfikaty ISO. Uprawnienia te posiada zaledwie 791 przedsiębiorstw w całej Europie. W celu zapewnienia pełnego bezpieczeństwa danych naszych klientów rozszerzyliśmy listę naszych międzynarodowych certyfikatów o ISO związane z bezpieczeństwem informacji oraz ciągłością zarządzania przedsiębiorstwem.

Czy wiesz, że w ciągu jednego dnia roboczego na całym świecie rejestruje się ponad 16 tysięcy cyberataków, a ich liczba ciągle rośnie (2015, Kaspersky). Firmy są najbardziej narażone na zewnętrzne próby ataku i tylko w nieznacznej części zdarza się, że informacje trafiają w niepowołane ręce z powodu wewnętrznego błędu, czy oszustwa.

40% krajowych przedsiębiorstw w ogóle nie bada, czy ich dane korporacyjne są chronione. Mimo statystyk, wyniki wskazują na to, że jedna czwarta dużych przedsiębiorstw krajowych wykonuje tylko wewnętrzny audyt IT, a 40% badanych firm nie wykonuje żadnych badań. Tym samym firmy te narażają się na poważne zagrożenie ze strony ataków.

Nadrzędnym celem zespołu VCC Live jest zapewnienie bezpieczeństwa danych klientów i właśnie dlatego został stworzony Zintegrowany System Zarządzania.

Na początku 2016 roku powiadomiliśmy Państwa o tym, że po długich pracach wdrożeniowych uzyskaliśmy międzynarodowy certyfikat PCI DSS, który stanowił ważny krok w związku z naszą usługą płatności telefonicznych w czasie rzeczywistym. Nasza lista bezpieczeństwa danych została teraz rozszerzona o certyfikaty ISO27001 oraz ISO22301.

Certyfikat ISO27001 jest kluczowym standardem branżowym, norma ta określa przede wszystkim zasady dotyczące bezpieczeństwa informacji i ochrony danych.
Zaś certyfikat ISO22301 zapewnia ciągłość działalności (BCP, DRP), czyli stworzenie stabilnych procesów biznesowych.

Według badań, zaledwie 27% przedsiębiorstw krajowych regularnie przeprowadza ocenę ryzyka w zakresie IT. Miło nam, że w tym zakresie jesteśmy leaderem na polskim rynku. Prawdą jest iż, uzyskanie nowych certyfikatów nie oznacza końca pracy, ani doskonalenia usług VCC Live. Naszym celem jest ciągłe i nieustające doskonalenie się, a także rozwijanie coraz to bardziej skutecznych i wydajnych procesów biznesowych.

VCC Live zmieniamy się dla Was!