Aktualności, gorące tematy

VCC Live prezentuje Płatności Cykliczne z VCC Live Pay


VCC Live prezentuje Płatności Cykliczne z VCC Live Pay

VCC Live Pay jest niewątpliwie jedną z nieprzeciętnych funkcji VCC Live, która teraz stała się jeszcze lepsza.

W 2016 roku wprowadziliśmy VCC Live Pay, nowy, łatwy sposób dokonywania płatności. Funkcja pozwala klientom dokonywać płatności kartowych podczas rozmowy telefonicznej. Do tej pory ta usługa była możliwa tylko w przypadku płatności jednorazowych. Teraz jednak wprowadzamy najnowszą innowację VCC Live Pay: funkcję płatności cyklicznych. Po raz pierwszy, poza możliwością obsługi jednorazowych płatności, VCC Live Pay może teraz również obsługiwać powtarzające się transakcje.

Od czasu wprowadzenia w ubiegłym roku VCC Live Pay, nasi klienci informują nas, że osiągnęli znaczące wyniki, na czele z 30%-procentowym zainteresowaniem swoich klientów płatnościami podczas rozmowy telefonicznej. Wierzymy, że z funkcją płatności cyklicznych, możemy pójść jeszcze dalej. Funkcja zapewnia najszybsze rozwiązanie w zakresie organizowania płatności miesięcznych, takich jak opłaty z tytułu ubezpieczenia, abonamentu i opłaty za usługi, a także windykacja należności i darowizn. Jest to również najskuteczniejszy sposób dokonywania płatności, który podobnie jak inne metody płatności online, nie generuje dodatkowych kosztów dla klientów naszych kontrahentów.

Korzystanie z funkcji Płatności cyklicznych jest bardzo proste. Pierwszym krokiem jest ustalenie pomiędzy klientem i operatorem cyklicznej kwoty wpłaty. Następnie klient podaje szczegóły karty debetowej lub kredytowej, korzystając z klawiatury swojego telefonu. Gdy wszystkie szczegóły zostaną potwierdzone, operator może zainicjować żądanie powtarzającej się transakcji. Jeśli transakcja zakończy się pomyślnie, jest to potwierdzone natychmiast i od tego momentu system VCC Live przesyła środki z karty klienta, z miesięczną częstotliwością. Jeśli próba przeprowadzenia transakcji nie powiodła się, system może niezwłocznie połączyć operatora z klientem w celu potwierdzenia poprawności szczegółów płatności. Można również automatycznie powiadomić klienta za pośrednictwem wiadomości tekstowej o powodzeniu bądź niepowodzeniu transakcji.

Choć funkcja płatności cyklicznych jest prosta w obsłudze, jest one wynikiem szeroko zakrojonych działań w obszarze Badań i Rozwoju. Zweryfikowaliśmy różne opcje, aby dowiedzieć się, w jaki sposób możemy dalej udoskonalać serwis i zapewniać jeszcze lepsze rozwiązanie obsługi płatności. Szybko odkryliśmy, że istnieje duże zapotrzebowanie na metodę, która może ułatwić organizowanie płatności miesięcznych bez wysiłku. Nasza funkcja płatności cyklicznych spełnia ten wymóg, zmniejszając potrzebę wprowadzania danych przez użytkowników – nasz system integruje się z bramą płatniczą partnera finansowego w procesie płatności zautomatyzowanej.

Oczywiście, w przypadku usług płatniczych, bezpieczeństwo jest niezwykle ważne i w związku z tym VCC Live Pay posiada certyfikaty PCI DSS (bezpieczeństwo bankowe), ISO 27001 (bezpieczeństwo informacji) oraz ISO 22301 (zarządzanie ciągłością biznesową). Szczegółowe informacje dotyczące każdej płatności są bezpośrednio przekazywane naszym partnerom finansowym, a dane nie są udostępniane operatorowi ani ujawnione w jakikolwiek sposób w trakcie procesu. Nawet wprowadzane poprzez DTMF (ang. Dual-tone Multi Frequency) dane są filtrowane, gdy klient używa klawiatury telefonu do wprowadzania numeru karty kredytowej lub debetowej, tak aby nie było możliwe ich zdekodowanie.