Aktualności, gorące tematy

Bezpieczne transakcje kartami kredytowymi przez telefon – VCC Pay gotowe do integracji!


VCC Pay gotowe do integracji!

Po ponad roku pracy deweloperów i wnikliwym procesie audytu, miło nam ogłosić, że jesteśmy gotowi do wprowadzenia nowej, unikalnej metody płatności do oferty naszego oprogramowania. Możliwość płatności kartą kredytową w czasie rozmowy telefonicznej, stanowi doskonałe, innowacyjne rozwiązanie dla firm zajmujących się windykacją należności czy sprzedażą.

Możliwość przeprowadzenia transakcji kartami kredytowymi przez telefon pozwoli na zwiększenie efektywności w tych sektorach działalności przedsiębiorstwa, gdzie sukces zależy przede wszystkim od czasu, jaki upłynie pomiędzy rozpoczęciem rozmowy, a finalizacją procesu płatności. System płatności oparty na kilku przyciskach, umożliwi operatorowi szybkie przejście poprzez proces płatności, z jednoczesnym zachowaniem najwyższych norm bezpieczeństwa danych.

To unikatowe rozwiązanie jest pierwszym tego typu w naszym regionie i już teraz jest dostępne dla naszych Klientów, na wyciagnięcie ręki.

Z uwagi na ekstremalnie wysoki poziom bezpieczeństwa danych, w pierwszej kolejności musimy jednak zapewnić zgodność ze wszelkimi normami bezpieczeństwa określanymi przez PCI DSS (Payment Card Industry Data Security Standard). Wymagania PCI DSS stworzone zostały przez pięciu wiodących wystawców kart kredytowych i debetowych, m.in. Mastercard, Visa oraz AMEX. W rezultacie, standardy PCI DSS zawierają ponad 230 wymagań, obejmujących 6 obszarów działalności.

Najbardziej istotnym elementem są wymagania związane z obsługą kart kredytowych, jednak regulacje wpłyną na wszystkie obszary, już aktualnie silnie chronionej działalności deweloperskiej i operacyjnej VCC. To dlatego jesteśmy pewni, że wszyscy nasi klienci, nie tylko użytkownicy VCC Pay, będą zadowoleni ze zmian. Spełnienie wymagań jest weryfikowane przez oficjalnych audytorów (QSAs) reprezentujących międzynarodowe stowarzyszenie wystawców kart kredytowych. W naszym przypadku audyt zostanie przeprowadzony przez firmę Apersky Ltd. VCC Pay zostanie udostępnione użytkownikom Premium systemu VCC do końca tego kwartału.